Зміни щодо адвокатського запиту підтримали в НААУ

06.03.2024

Зміни щодо адвокатського запиту підтримали в НААУ

Законодавчі пропозиції, пов’язані із удосконаленням інституту адвокатського запиту, заслуговують на увагу. Адже вони сприятимуть підвищенню рівня надання професійної правничої допомоги і повинні бути враховані у процесі законодавчої діяльності.

Комітет законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності Національної асоціації адвокатів України здійснив правовий аналіз законопроектів:

  • № 10445 «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо врегулювання питання своєчасності отримання відповіді на адвокатський запит» (за проханням адвоката, інформацію та копії документів запитувані адвокатом, слід направляти засобами електронного зв’язку з накладанням електронного кваліфікаційного підпису);
  • № 10446 «Про внесення змін до деяких законів України щодо відповіді на адвокатський запит» (обов’язок органів, які забезпечують ведення державних реєстрів, надавати повну інформацію та копії документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту).

За результатами опрацювання проектів у НААУ підтримали ідею розширення прав адвокатів, тому вважають, що вказані пропозиції заслуговують на увагу.

У той же час звертається увага, що на розгляді Верховної Ради перебуває ще один проект з цього ж питання, а саме – №9356 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо удосконалення відповідальності за порушення розгляду адвокатського запиту». У зв’язку з цим положення законопроектів №№ 10445, 10446 у частині змін до статті 24 Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність було б доцільно розглянути в ході опрацювання законопроекту № 9356.

Повністю зауваження і пропозиції Комітету НААУ з питань законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності можна переглянути за посиланням.

Новини партнерів та ЗМІ